Ośrodek wypoczynkowy Głębokie, na terenie którego znajdują się nasze domki letniskowe, położony jest w lesie nad malowniczym jeziorem Głębokie. Znajduje się on około 5 kilometrów na północ od Międzyrzecza, w pobliżu drogi krajowej S3.
Jezioro Głębokie położone wśród malowniczych wzgórz polodowcowych, jest największym (ok. 125 hektarów) i najgłębszym jeziorem zamkniętym na Pojezierzu Lubuskim. Dodatkowym atutem jeziora Głębokie jest wysoka klasa czystości wody. Jezioro Głębokie jest wspaniałym miejscem dla amatorów pływania, kajakarstwa i wędkowania. Otaczający jezioro las to możliwość grzybobrania, pieszych i rowerowych wycieczek latem, natomiast zimą – biegania na nartach i organizowania kuligów.
Na terenie ośrodka znajduje się:
Muzeum w Międzyrzeczu Muzeum powstało w 1945 roku. Mieści się w dawnej siedzibie starostów międzyrzeckich z początku XVIII wieku. W muzeum można zobaczyć zbiory z zakresu archeologii, historii, sztuki, rzemiosła artystycznego i kultury ludowej.
Główną atrakcją muzeum jest unikatowy w Polsce zbiór portretów trumiennych, które malowane na blasze stanowiły najważniejszy element dekoracji pogrzebowej. Portrety trumienne przedstawiają szlachtę z okolicy Międzyrzecza z XVII i XVIII wieku.
Źródło: www.miedzyrzecz.pl
Zamek został wzniesiony za panowania Kazimierza Wielkiego na terenie dawnego grodu w XIV wieku.
Był siedzibą kasztelanów i starostów międzyrzeckich. W 1520 roku został on poważnie uszkodzony przez wojska brandenburskie idące na pomoc Krzyżakom. W XVI wieku rozbudowany został o dwie artyleryjskie basteje. W czasie wojen szwedzkich w XVII wieku uległ dewastacji. W 1966 roku zespół zamkowy uznany został za Pomnik Kultury Tysiąclecia Państwa. Ruiny zamku otacza fosa, wzdłuż której biegnie zachowany wał zewnętrzny dawnego podgrodzia.
Źródło: www.miedzyrzecz.pl
Ratusz w Międzyrzeczu Ratusz, usytuowany w centralnym punkcie miasta, pośrodku Rynku, został zbudowany mocą przywileju Stefana Batorego w 1581 roku. Obecny kształt otrzymał w 1813 roku po wielokrotnych przebudowach.
Źródło: www.miedzyrzecz.pl
Kościół pw. św. Wojciecha w Międzyrzeczu Wzniesiony został w 1834 roku. Do 1945 roku kościół był w posiadaniu ewangelików. Poświęcony dla kultu katolickiego został w 1947 roku. Zbudowany jest w stylu późnoklasycystycznym: jednonawowy z dwukondygnacyjną fasadą trójosiową, zwieńczoną trójkątnym naczółkiem i wieżą z obeliskowym hełmem z pozłacanym krzyżem. W ołtarzu głównym znajduje się obraz z 1835 roku przedstawiający Chrystusa i czterech ewangelistów.
Źródło: www.miedzyrzecz.pl
Jest jedynym zachowanym zabytkiem sakralnej architektury gotyckiej Międzyrzecza. Wzniesiony został w dwóch etapach: korpus świątyni powstał w XIV wieku, natomiast prezbiterium z zakrystią, nakrywające wewnętrzne sklepienie oraz szczyty korpusu powstały w pierwszej połowie XVI wieku. Kościół jest murowany, ze szczytami bogato zdobionymi blendami. Wnętrze kościoła jest halowe, trójnawowe, pięcioprzęsłowe.
Źródło: www.miedzyrzecz.pl
Międzyrzecki Rejon Umocniony został zbudowany przez Niemców w latach międzywojennych i w czasie II wojny światowej. Miał służyć do obrony wschodnich terenów III Rzeszy. Fortyfikacje tworzyły system kilkudziesięciu żelbetowych bunkrów. Około 21 z nich było połączonych za pomocą podziemnych korytarzy znajdujących się na głębokości 30-50 m, tworzących labirynt i łącznej długości około 30 km. W roku 1980 w MRU utworzono rezerwat nietoperzy, które zimują w podziemiach. Żelbetowe bryły bunkrów, potężne stalowe kopuły i ciągnące się kilometrami rzędy betonowych słupów, tzw. „zębów smoka” – zapór przeciwczołgowych są niezwykłym elementem krajobrazu okolic Międzyrzecza.
Źródło: www.miedzyrzecz.pl
ZOO SAFARI w Świerkocinie Zoo Safari znajduje się w Świerkocinie w malowniczej okolicy Parku Narodowego Ujście Warty. Zoo Safari zajmuje ponad 20 ha powierzchni, na której przebywa około 600 zwierząt. Obiekt tętni życiem – nieustannie pojawiają się nowe zwierzęta oraz rozbudowywane jest zaplecze socjalno-rozrywkowe. Zoo Safari jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bliska. Poza terenem safari w Zoo Safari znajduje się piesze zoo i teren parku rozrywki z karuzelami.
Źródło: www.zoo-safari.com.pl
Pierwsze jego zabudowania wzniesiono ok. połowy XIII w. Na przestrzeni XVIII w. przebudowany został w stylu barokowo-rokokowym. Klasztor i przylegający do niego kościół należą do najwspanialszych zabytków sakralnych województwa lubuskiego.
W jego wnętrzu znajduje się wiele wysokiej klasy zabytków, w szczególności:
W zabytkowych pomieszczeniach klasztoru, przyległych do kościoła znajduje się muzeum paradyskie z pamiątkami historycznymi jakie pozostawili po sobie cystersi paradyscy. Są to przede wszystkim cenne starodruki z XVII i XVIII wieku pozostające do dziś w zbiorach paradyskiej biblioteki. Ozdobą ogrodów przylegających do kościoła i klasztoru jest rokokowa figura Najświętszej Marii Panny oraz Św. Benedykta i św. Marcina z Tours z 1775 r. Obecnie klasztor jest siedzibą Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
Źródło: www.lubtur.pl
Dogodne usytuowanie naszych kwater, tuż przy drodze krajowej S3, umożliwia zorganizowanie jednodniowych lub dłuższych wycieczek do Berlina. Najpopularniejsze miejsca do zobaczenia w Berlinie to: Miejsce Pamięci i Centrum Dokumentacji Muru Berlińskiego, Brama Brandenburska, Plac Poczdamski, Reichstag, Wieża telewizyjna, Gendarmenmarkt, Wyspa Muzeów, Pałac Charolttenburg.
Źródło: www.visitberlin.de/pl
Tropical Islands to, jak mówi reklama, kraina pełna egzotyki. Na gości czekają spacery po plaży Morza Południowego, ekspedycje po Lesie Tropikalnym, relaks w Strefie Saun oraz wiele wyjątkowych atrakcji dla dzieci i zabawa dla całej rodziny.
Tropical Islands leży niedaleko granicy z Polską, przy autostradzie A13 (Berlin-Drezno), ok. 35 km na południe od Berlina-Schönefeld.
Źródło: www.tropical-islands.de